Nusret, İtalya’nın başkenti Roma’da yeni restoran açıyor

Kovid’den hemen önce İtalya’da restoran açma niyetini açıklayan ancak araya pandeminin girmesiyle bu fikrini erteleyen Nusret, Roma’da yeni restoran açacak. Nusret sosyal medyasından Roma adımını “Hazır mısın Roma?” diye duyurdu.

Nusret’in restoranını Roma’nın en seçkin yerlerinden Piazza Augusto Imperatore’de açacağı belirtiliyor. Fiyatlarının pahalılığı nedeniyle eleştiriler alan Nusret’e bazı İtalyan sosyal medya kullanıcıları, “Seni istemiyoruz” şeklinde yorumlar yaparken, bazıları da Roma’da restoranın açılışından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Patronlar Dünyası Ekonomi Müdürü Necla Dalan, 24 Mart’ta Nusr-Et’in Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki restoranı Nusr-Et Steakhouse Riyadh’ı kapattığını yazmıştı. Dalan yazısında, Nusr-Et’in Roma’da restoran açmayı düşündüğünü belirtmişti.

Dalan’ın yazısı şöyleydi:

“İnternetten biraz araştırma yapınca Kasım 2021’de Riyad’ın en prestijli lokasyonlarından U Walk’ta açılan restoran için kalıcı olarak kapalı uyarısı yapıldığını gördüm. Ayrıca online rezervasyonda da Riyad seçeneği yer almıyor.

Kurucularından Nusret Gökçe’nin Salt Bae hareketiyle dünyaca tanınan ve hızlı büyüyen Nusr-Et’in daha önce de New York’taki restoranı kapanmıştı. Özellikle New York’taki restoranla ilgili yüksek fiyatları yüzünden çok olumsuz yorumlar yapılmıştı.

ŞUBATTA ABD PLANINI DEĞİŞTİRDİĞİ AÇIKLANDI

Öte yandan birkaç hafta önce Nusr-Et Steakhouse’un ABD’deki ayak izinde değişiklikler yapacağına dair bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Nusr-et; Miami ve Las Vegas’taki lokasyonlarına yatırım yapmayı ve yenilemeyi, Beverly Hills ve Dallas’taki operasyonlarına devam etmeyi, Boston’daki lokasyonunu ise kapatmayı planlıyor.

HAVALİMANLARINA AÇILMA PLANI VAR

Yine bu açıklamaya göre Nusr-Et, dünya çapında 17 şehirde faaliyet gösteriyor. Önümüzdeki dönemde Roma, Atina, Sao Paulo ve Mexico City’nin yanı sıra Çin odaklı Uzak Doğu’da da yeni restoranlar açmayı hedefliyor.

Nusr-Et kısa bir süre önce İGA İstanbul Havalimanı’nda da Saltbae Burger’ı açtı. Yeni planlar arasında dünya genelinde büyük havalimanlarında Saltbae Burger’lar açmak da var.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x